Lezing over handelen

Op woensdag 16 oktober is in de St. Lambertuskerk een lezing met als thema: Handelen: vroeger en nu. Rob Gruben van Heemkundekring Angrisa neemt het handelen van vroeger voor zijn rekening. Daarbij is de insteek om aan te geven welke historische gebeurtenissen/handelingen nog lang van invloed zijn geweest op het dagelijks leven in Engelen. Een voorbeeld is de beschieting in 1944 waarbij onder andere zusters van het pensionaat om het leven kwamen. Die gebeurtenis wordt tot op de dag van vandaag herdacht. Hans van Dartel spreekt over het handelen vanuit meer filosofisch/ ethisch perspectief: hoe moeten we eigenlijk denken over oorlogshandelingen? Wat maakt dat ons handelen goed genoemd kan worden? Of fout? De middag begint om 14.30 uur en de toegang is gratis. Ontvangst met koffie of thee om 14.00 uur. Na de lezingen kan worden nagepraat onder het genot van een drankje.