Dankwoord pastor Boom

Beste mensen,

Wat een prachtige dag. Het weer was uitzonderlijk en werkte aan alle kanten mee. Ik heb genoten van het uitgegeven boekje met aandacht voor mijn overwegingen. Wat zal het een klus zijn geweest om al die tientallen, honderden preken door te lezen en op waarde te schatten. Maar het is een heel mooie bundeling geworden met van alles er in: droevige en blijde overwegingen, beetje moralistisch soms, grote levensvragen; maar altijd met een begin in de realiteit en een vraag aan het einde. En een geweldig mooie en frisse opmaak van het geheel met stukjes van elders. En afsluitend met een mooie foto (al zeg ik het zelf). Kortom: Dank jullie wel voor dit prachtige cadeau. Een ander hoogtepunt was de viering, Samen met de dominee en vertegenwoordigers van de Protestantse kerk, het Crevekoor en ‘onze eigen mensen’. Liederen en teksten waarvan jullie wisten dat ik ze mooi vond: een mooie menselijke viering. Met een prachtige Madonnabeeld van Riet; half uit de steen komend, nog in de steen gevat. Maria zal er pas uitkomen als haar zoon in de publiciteit komt: het gaat tenslotte niet om haar maar om Jezus. Een mooi beeld van bescheidenheid en dienstbaarheid. Ook de receptie buiten op het plein, was erg geanimeerd, gezellig en spontaan. Veel emoties, van ontroering tot boosheid, maar ook van geluk over de afgelopen 20 jaar. Al met al: een dag om in te lijsten en nooit meer de vergeten. Allen die mee hebben gewerkt, op welke manier dan ook, veel dank; mede voor het geweldige cadeau. De invulling daarvan hoort u spoedig.