Deprecated: Function create_function() is deprecated in /var/www/vhosts/parochie-engelen.nl/httpdocs/wp-content/themes/Graphy/inc/widgets.php on line 85

Deprecated: Function create_function() is deprecated in /var/www/vhosts/parochie-engelen.nl/httpdocs/wp-content/themes/Graphy/inc/widgets.php on line 158

Deprecated: Function create_function() is deprecated in /var/www/vhosts/parochie-engelen.nl/httpdocs/wp-content/themes/Graphy/inc/widgets.php on line 273
900 jaar Norbertijnen – Parochie St. Lambertus

900 jaar Norbertijnen

SONY DSC

De kloosterorde waartoe de Abdij van Berne behoort werd in 1121 door de heilige Norbertus van Xanten gesticht in Prémontré. De orde, die het beschouwende leven en de liturgische dienst verenigt met het actieve leven, zoals zielzorg en onderricht, kwam spoedig tot grote bloei. De Abdij van Berne werd in 1134 door ridder Fulco van Berne gesticht in Berne aan de Maas, het tegenwoordige Bern (Gelderland). Hiermee is Berne de oudste nog bestaande kloostergemeenschap van Nederland. Priesters werden naar parochies gestuurd en de parochies werden veelal met alle bijkomende rechten geschonken aan de abdij. Zo kwam Berlicum reeds in 1240 in bezit van de abdij. Heeswijk volgde in 1284. Later werden in 1285 Oudheusden, Elshout, Hedikhuizen, Vlijmen, Engelen toegevoegd en in 1369 ten slotte Bokhoven. In 1613 volgde Lithoijen, Haarsteeg in 1846 en in 1948 werd Middelrode aan de zorgen van de abt van Berne toevertrouwd. U kunt meer over de geschiedeis lezen in het boek “Als de Bliksem” en op de website van de Abdij van Berne. Ook kunt u op onderstaand adres een film van oud pastoor Jan Nabuurs zien, over een bijzondere kerstexpositie ingericht in de Abdij van Berne in Heeswijk-Dinther, ter gelegenheid van het 900-jarig bestaan van de Norbertijnen. Kerststal en geschiedenis van verleden, heden en toekomst zijn door middel van talloze beelden, kerstattributen, foto’s, gedichten en korte teksten tot een geheel gesmeed en vormen zo een reis door de tijd. www.abdijvanberne.nl/nieuws/video-een-reis-door-de-tijd-900-jaar-norbertijnen/