Succesvol benefietconcert

Op zaterdag 2 april jl. was er in de St. Lambertuskerk een benefietconcert voor Oekraïne. Centraal stond pianiste Natalia Kinzerskaya. Zij werd geboren en groeide op in Oekraïne en is nu organiste in onze kerk. Tijdens dit concert speelde zij op een vleugel verschillende mooie stukken van Bach, Mozart en Liszt. Tussen de muziekstukken door vertelde Sylvia IJpelaar de levensloop van Natalia. Hoe ze als 6 jarig meisje zeker wist dat ze ooit pianiste wilde worden. Hoe de liefde haar 23 jaar geleden naar Nederland heeft gebracht. Hoe haar 89-jarige moeder en zus nu leven in het westen van een land in oorlog, maar niet willen vluchten.

Tevens speelde Natalia enkele stukken met aankomend talenten Saar Sijksma en Lina Mol. Ook begeleide ze sopraan Annet Dellegro onder andere tijdens het Ave Maria en speelde samen met cellist Alain Passchaert. De regie was in handen van Cokky van Dongen. Ruim 200 bezoekers genoten van een bijzonder mooie muzikale avond met verschillende kippenvelmomenten. De opbrengst voor Oekraïne is ruim 2000 euro. De organisatie kijkt terug op een geslaagd evenement.